Ömer Can Atakul

Peyzaj Mimarı & Grafik Tasarımcı
Geleneksel kabul görmüş rollerimizle veya mesleklerimizle bu soruyu cevaplamak kolay. Peyzaj Mimarıyım, Grafik Tasarımcıyım, Sosyal Medya Yöneticisi ve 3D Modelleme Uzmanı görevlerinde yıllarca çalıştım… Evet ama Ben kimim?

Hayatında sevgi, özgürlük ve coşku olması için çabalayan biriyim.Ben bir bireyim ve bir taraftan bireyselliğimi yaşarken diğer taraftan da toplum da eşitliği savunan ve isteyen biriyim. Seven ve sevilen biriyim. Sosyalleşmeyi; sadece sosyal medyadan değil, hayatın içinde yaşamayı seven biriyim. Arayan, soran, merak eden, denemek ve deneyimlemek isteyen biriyim. Açık fikirli olmaya çalışan ve herkesi anlamaya çalışan biriyim. Öğrenmeyi seven, istekli, arzulu, zaman zaman hırslı ve yenilikçi biriyim. ​Hayvan haklarını savunan, termik santral karşıtı ve İstanbul Sözleşmesinin Yaşatacağını bilen biriyim . Eğer Resmi bir tanıtımsa aradığınız; o çok daha kolay.

Eğitim Hayatım

1991 Eskişehir doğumluyum. Babamın ordudaki görevi sebebiyle çocukluğum ve lise yıllarımın çoğu Kocaeli’nde geçti.1999 Kocaeli depremi sebebiyle ilkokul eğitimime 2 sene Eskişehir de devam ettikten sonra tekrardan Kocaeli ye dönüş yaptım.Üniversite eğitimime 2010 yılında Bartın Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü ile başladım. Peyzaj Mimarlığı Staj kapsamında Türkiye’nin önde gelen tanınmış peyzaj mimarlarının başında yer alan ve ON Tasarım ofisi kurucusu Peyzaj Y.Mimari ve Kentsel Tasarımcı Dr. Oktan Nalbantoğlu’nun yanında stajımı gerçekleştirdim. 2015 yılında Bartın Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nden mezun oldum. Mezuniyetin hemen ardından Bartın Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde Doç. Dr. Mustafa ARTAR hocamın danışmanlığında Yüksek Lisans eğitimime başladım.Bu zaman zarfında Grafik Tasarım, 3D Animasyon ve Modelleme programlarına olan ilgim sebebi ile Bartın Üniversitesi Grafik Tasarım bölümüne başladım.2016 Yılında Erasmus programını kazanarak Slovenya da Ljubljana Üniversitesinde yüksek lisans eğitimime devam ettim. 2021 Yılında hobi olarak ilgilendiğim menkul kıymet borsaları için  Anadolu Üniversitesinde Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası bölümünü okumaya başladım.Genel olarak Daimi öğrenci  olarak nitelendirebiliriz …

İş Hayatım

Yüksek Lisans Eğitimime devam ederken 2018 yılında Bartın’da Yüksek Mimar Burak Ay’ın sahibi olduğu Ay Yapı Mimarlık firmasında 2 sene çalıştım. Bu süreçte 16 Daireli apartman inşaatında Şantiye Müdürü olarak görev aldım. Ay Yapı Mimarlık çatısı altında bir çok projeye imza atarken Yapı Mimarlığı, Peyzaj Mimarlığı, İç Mekan Tasarımı, uygulama projeleri, şantiye yönetimi, 3D modelleme ve Animasyon konularında tecrübe sahibi oldum. Firma da çalıştığım süre zarfında Ay Yapı Mimarlık Sosyal Medya hesaplarını yönettim.Pandemi Covid-19 sürecinde ailemin istek ve arzusu ile severek çalışmış olduğum Ay Yapı Mimarlık firmasından kendi isteğim ile ayrılarak, ailemin yaşamakta olduğu Eskişehir’e taşındım.Kısa süre sonra Eskişehir’de Ünal Ailesinin kurmuş olduğu yarım asırlık Esmer Mermer firmasında Grafik Tasarım ve Sosyal Medya Yöneticisi olarak görev almaktayım.